Doprava nad 3000kč zdarma | v Praze až před dveře

Krabickynajidlo.cz - Jednorázové Ekologické gastro obaly pro velkoobochod a maloobchod

Košík: 0 CZK
Akce měsíce

Rpet

Co je Rpet

rPET (polyethylentereftalát s příměsí recyklu) je materiál, který vzniká recyklací PET plastu. Hlavní a tou nejdůležitější myšlenkou je zpracování použitých plastových obalů a vrácení zpět do procesu balení. Tím se uzavírá kruh a mění se využitelnost jednorázových plastů z hlediska ekologického ale i ekonomického.

rPET = recyklovaný PET, na jeho výrobu není třeba vytěžit nerostnou surovinu

V čem je hlavní výhoda rPETu?

rPET má stejné chemické složení jako PET, takže ho lze opakovaně recyklovat. Díky tomu je momentálně nejekologičtějším materiálem pro výrobu obalů. Používání obalů a dalších výrobků z rPETu šetří přírodní zdroje a vytváří nižší uhlíkovou stopu,

rPET pro potravinářské účely

PET se používá nejčastěji k výrobě potravinových a nápojových obalů a jeho obrovskou výhodou je možnost 100% recyklace. Z vytříděných PET lahví se ve zpracovatelském závodě vyrobí PET vločky (tzv. PET flakes). Ty se dále zpracovávají na tzv. rPET regranulát, který lze v kvalitě "bottle to bottle" opakovaně využívat pro potravinářské účely. Naše technologická linka dokáže díky modernímu, energeticky i materiálově šetrnému procesu vyrobit vysoce kvalitní regranulát rPET v kvalitě "foodgrade". Výroba regranulátu rPET v potravinářské kvalitě jako druhotné suroviny pro následnou výrobu PET lahví je významnou součástí cirkulární ekonomiky, neboť umožňuje opakovatelné využívání PET materiálu v potravinářském průmyslu.

Zajimavost:

Podle evropské směrnice musí do roku 2025 každá PET lahev obsahovat alespoň 25 % rPETu, v roce 2030 to bude muset být ještě o pět procent víc.

Momentálně o nejekologičtější materiál na výrobu obalů. Podle Evropské směrnice musí být v roce 2025 nápojové PET lahve minimálně ze čtvrtiny vyrobené právě z rPET, v roce 2030 alespoň ze 30 %.

Z našeho sortimentu máme tyto výrobky:

 

https://www.krabickynajidlo.cz/rpet/