Doprava nad 3000kč zdarma | v Praze až před dveře

Krabickynajidlo.cz - Jednorázové Ekologické gastro obaly pro velkoobochod a maloobchod

Košík: 0 CZK
Akce měsíce

ECO Bio Plast (PLA )

V dnešní době začíná být o bio-plasty enormní zájem. Jejich mimořádné vlastnosti předurčují, že to nebude jen dobový výstřelek. Mohou být nezbytnou alternativou klasických plastů, pro jejíž výrobu budou chybět výchozí fosilní suroviny. Kolísání cen ropy a rostoucí obavy z emisí skleníkových plynů, vedou chemický průmysl k hledání obnovitelných alternativ diverzifikovat své zdroje surovin. Nejen cukrová třtina, ale i kukuřice, obilniny a cukrová řepa se ukázali jako důležitá součást při výrobě plastů, mají stejné fyzikální a chemické vlastnosti a navíc, jsou plně recyklovatelné.

Naše ECO-BIO produkty jsou zdravotně nezávadné a certifikované k použití v gastronomii. Jsou vhodné všude tam kde je kladem důraz na zdravotní nezávadnost (festivaly, společenské akce, ale i nemocnice). Všude kde je zapotřebí velkého množství jednorázového nádobí (od nápojových kelímků, talířů, krabiček, misek po příbory, tašky či pytle do odpadkových košů). Konečně se pro nás otevřel nový EKO svět.

BIO plasty

Bio-plasty vypadají na první pohled (a dotek) stejně jako běžné plastické látky, dosahují stejných vlastností (například tvrdost, pružnost, ohebnost, odolnost).Od klasických plastů se liší tím, že většinu z nich je možno biologicky degradovat a nepředstavují tedy ekologickou zátěž.

Základní surovinou pro výrobu je rostlinná biomasa např. (kukuřice, obilniny, brambory, cukrová řepa, cukrová třtina) a přírodní suroviny jako např. (celulóza a lignit). Bio-plast je vyráběn ze škrobu těchto rostlin. Aby se škrob přeměnil na látku vlastnostmi odpovídající plastům z ropy, je nutné jej vystavit vysokým teplotám a pomocí izolace z něj získat glukózu. Kvašením je z glukózy získána kyselina mléčná a později kyselina polymléčná (Polylactid acid) tzv. „PLA“.

PLA plasty jsou ve srovnání s konvenčními plasty o mnoho šetrnější vůči životnímu prostředí. Od klasických plastů se však liší tím, že je možné jej biologicky degradovat, zkompostovat a přeměnit na kvalitní biomasu či humus, čímž nepředstavuje ekologickou zátěž. Výrobky z tohoto bio-plastu jsou chuťově neutrální, absolutně bez alergenů.

PLA je celosvětově uznán a certifikován pro použití v potravinářství a je u nich garantována zdravotní nezávadnost.

 

10x ANO výrobkům z BIO-plastu

  • Neobsahují žádné chemikálie jako běžné plasty z ropy
  • Šetří spotřebu neobnovitelných fosilních zdrojů, jako je např. ropa
  • Snižují produkci skleníkových plynů jako je CO2
  • Velmi odolné - rozbití, teplo, voda, slunečnímu svitu
  • Jsou chuťově neutrální a zdravotně nezávadné
  • Vhodné k uskladnění mrazničkách, lednicích apod.
  • Jsou vhodné pro alergiky, astmatiky, malé a dospívající děti, kojící a těhotné ženy
  • PLA plasty neškodí ani zvířatům, což je důkladně ověřeno veterinárními lékaři
  • Splňují veškeré evropské a světové normy a nařízení pro zdravotní nezávadnost a potravinářské použití
  • Ekologicky přátelské k životnímu prostředí 

 

 

 

Výrobky z Bio Plastů naleznete zde.