Doprava nad 3000kč zdarma | v Praze až před dveře

Krabickynajidlo.cz - Jednorázové Ekologické gastro obaly pro velkoobochod a maloobchod

Košík: 0 CZK
Akce měsíce

Palmový list a kůra

Palmové listy

Další nový EKO-výrobek, který vám může zpříjemnit stolování, nejen svým designem, ale i praktickými vlastnostmi. Styl – elegance – lehkost při tom pevnost a stabilita to je to co pro své zákazníky preferujeme. Svým designem si vás získají výrobky z palmového listí. Jsou to listy z palem, které byly doposud pálené a nevyužívané. Naše nabízené výrobky jsou jen z listů sebraných ručně ze země, při jejich sběru tak nedochází k poškozování palem. Je to další Bio odpad, který je efektivně využit. Tyto nasbírané listy jsou důkladně očištěny a při teplotě 120 stupňů lisovány, ořezávány a tvarovány do požadujících tvarů misek a talířů atd. Každý výrobek je tak díky odlišných odstínů listů jedinečný.

Výhody ekologického nádobí z palmových listů Areca

Certifikované jako biologicky rozložitelné a kompostovatelné - s dobou přirozeného rozkladu do 2 měsíců, dle normy DIN EN 13432.

Výrobky Areca plates jsou 100% bezpečné – neobsahují impregnace, nátěry, těžké kovy, chemikálie, ani jiné toxické nebo zdraví škodlivé látky.

Ekologický způsob výroby – ručně sbíráné opadané listy palmy Arekové (Areca Catechu) jsou máčeny ve vroucí vodě a poté pod vysokým tlakem pomocí forem lisovány do požadovaného tvaru talíře, misky nebo tácu.

Produkt trvale udržitelného rozvoje – palma Areca se pěstujehlavně kvůli arekovým ořechům, pravidelně ovšem shazuje uschlé listy a obnovuje za nové, tyto listy jsou zpracovávány ekologicky, bez nutnosti kácení lesů, nebo strojního sběru.

Odolný a pevný materiál – talíře, misky i tácy jsou tvrdostí podobné dřevu, velmi dobře izolují teplo z horkých pokrmů a polévek (do 100°C), dají se použít k ohřevu v troubě do 220°C, v mikrovlnné troubě do 2 minut, odolají chladu i mrazu a jsou tak vhodné do mrazáku či lednice.

Hygienicky nezávadné a certifikované – testované v laboratoři VTT Technical Reaserch Center ve Finsku a splňují veškeré požadavky dle Nařízení Evropského Parlamentu a Rady o materiálech a předmětech určených pro styk s potravinami. Při kontaktu se suchými potravinami lze nádobí používat opakovaně, pro tekuté pokrmy lze nádobí použít pouze jednou.

Sociální odpovědnost - produkty ArecaGoodPlates podporují dětský domov „Hampi Children Trust“ v Indii. Ten poskytuje chudým dětem možnost navštěvovat školu a získat vzdělání.

10x ANO výrobkům z palmového listí

  • Jedinečné díky svému designu
  • Recyklovatelné
  • Pevné s odolné
  • Vhodné k pečení i do mikrovlnné trouby
  • Voděodolné
  • Chuťově neutrální
  • Vhodné pro alergiky, astmatiky, malé a dospívající děti, kojící a těhotné ženy
  • Ekologicky-přátelské k životnímu prostředí
  • Lze zcela zkompostovat a rozložit na cennou zeminu a biohumus, tudíž nepředstavují ekologickou zátěž pro naši planetu
  • Splňují veškeré evropské a světové normy a nařízení pro zdravotní nezávadnost a potravinářské použití

  

 

Produkty z plamového listu a kůry naleznete zde .