Doprava nad 3000kč zdarma | v Praze až před dveře

Krabickynajidlo.cz - Jednorázové Ekologické gastro obaly pro velkoobochod a maloobchod

Košík: 0 CZK
Akce měsíce

FAKTA A MÝTY O PLA

Věříme v Ekologické obaly

Naše firma ECO krabičky s.r.o má výhradní zastoupení anglické společnosti Vegware pro Českou a Slovenskou republiku. Vegware vyrábí obaly pro potravinářský průmysl, které jsou určené pro komerční kompostování. Nyní se na nás řada klientů obrací s otázkami ohledně recyklovatelnosti BIO plastu.

BIO PLAST

je vyrobený z obnovitelných zdrojů, (kukuřičný škrob, bramborový škrob)  ne z ROPY jako běžně prodávané plasty. BIO PLA není chemicky upravován a ztužován. BIO PLA nebylo nikdy určeno k recyklaci, ale ke kompostování. Recyklace BIO plastů je FÁMA. Bohužel české a slovenské sběrné dvory nejsou na kompostování BIO PLA připraveni a podceňují význam PLA, která vyplívá z následující studie (viz.níže).

Výroba BIO PLASTU

Co je recyklovatelný?

Každý má rád slovo "recyklovatelný", ale je tu několik novinek, které zdůrazňují skutečnosti, proč používat  "recyklovatelné" obaly. Spojené království vyváží  do Číny 70% papíru a 66% plastu pro recyklaci aniž by vědělo, zda se skutečně recykluje. Čína, ale v průběhu let zjistila, že  surovina není dostatečně kvalitní na recyklaci a od ledna 2018 zakázala dovoz plastů pro domácnost a přijímá pouze karton a papír s méně než 0,5% kontaminací. Jiné asijské země zvažují podobné zákazy, aby se nestaly dumpingovým místem pro nerecyklovatelný odpad. Kontaminace potravin je velkým problémem a britský recyklační průmysl se obává, že většina britských kartonových obalů a papírů nebude splňovat standardy Číny.

Co z toho vyplývá?

To, že kartonové obaly + plast + potraviny ve skutečnosti nejsou recyklovatelné. Kompostování je spolehlivou technologií a to může být nejen pro Českou republiku novou cestou k rozvoji ekonomiky. Kompostovatelné jednorázové obaly tak  poskytují praktické řešení s problémem recyklace.

Oxo-degradovatelné plasty nejsou bioplasty a došlo k významné kampani, která by měla zastavila jejich použití.

Hlavní organizace na celém světě o kompostovatelných jednorázových prostředků dospěly  ke stejnému závěru. Jejich tříletý projekt s názvem ,,Nová ekonomika plastů" předložil v lednu roku 2017 průběžnou zprávu a stanovil praktickou vizi, která se zabývá všemi otázkami. Kompostovatelné obaly poskytují jediné skutečné řešení pro nulové skládování v prostředích, kde jsou produkty "kontaminovány živinami", tj. spolu s potravinovým odpadem. Zpráva obsahovala "rozšíření použití" kompostovatelných obalů např. rychlé občerstvení, stravování. Důraz byl také kladen na zlepšení infrastruktury pro kompostování, aby bylo zajištěno, že kompostovatelné obaly potravin a potravinový odpad mají spolehlivou a bezpečnou možnost zpracování. Nová ekonomika plastů zpráva.

Jednorázové obaly Vegware jsou kompostovatelné s potravinovým odpadem a jsou vyrobené z rostlin, nikoliv z plastu. Naše firma má všechny potřebné certifikáty o nezávadnosti i kompostovatelnosti a zároveň průkazné testování výroků od Univezrity v Cambridge.